Приборкуємо домашнє завдання

Звичайно, в ідеалі школярі повинні самостійно виконувати домашні завдання. Проте, нерідко цей процес вимагає втручання батьків. Як добитися, щоб дитина сама без нагадування сідала за уроки і вас як на блюдечку чекали готові домашні завдання?

Як стверджують фахівці — привчити до такого можливо.

Спершу поставте себе на місце дитини. Ось ви повертаєтеся з роботи голодні, втомлені, можливо з відтоптаними ногами в громадському транспорті, заходите додому і тут вам говорять: «А тепер відкривай портфель, діставай свої папірці і сідай зводити звіти. На ваше ж ниття: «пощадіть окаянні, хоч кофейку для передиху» — ви чуєте у відповідь: «Зроби справу, а потім гуляй».

Не дуже весело — погодьтеся. Теж саме зі школярами. Немає нічого негожого, якщо ваше чадо трішки відпочине, пограє годину-другу, поїсть, поп’є, а потім уже з відновленими силами почне гризти граніт науки. Тому порада номер один — «давайте передих».

Правда, з цього витікає порада номер два — «пам’ятайте про біоритми». Встановлено, що найкращий час для виконання домашнього завдання з чотирьох до семи вечори. Далі активність мозку знижується, і займатися розумовою роботою вже буде складніше.

Порада номер три: «звичка справа хороша». Якщо виконувати уроки щодня у встановлений час, то приступати до них буде не так складно. Тому «час уроків» слід закріпити в розкладі школяра. Тільки не перестарайтеся і не перетворіть життя дитини на військовий регламент. До всього можна підходити творчо. Якщо з домашніми уроками у дітей асоціюватиметься якась невелика традиція, то вони охочіше братимуться за їх виконання.

Цікавтеся завданнями, обговорюйте можливі рішення завдань. Для цього спочатку самі «розберіться в темі» (адже, якщо признатися чесно, ох, як багато що забуто зі шкільних років). Існують спеціальні видання готових домашніх завдань. Вони допоможуть вам і школяру розібратися, якщо щось незрозуміло. До того ж може вийти деяка гра. Наприклад, ваші Сашенька або Машенька вирішують задачу з алгебри, а ви потім звіряєте це з тим рішенням, яке пропонується в книзі. Це як головоломки з відповідями на останній сторінці, тільки ще корисніше.

Зручне робоче місце, відсутність відволікаючих чинників, індивідуальна схема підготовки — це все може допомогти «знеболити» виконання завдань.

Але найголовніше, не забувайте цікавитися не лише уроками, але й життям вашої дитини, щоб вона розуміла, що Вам, передусім, важлива вона сама, а не її готові домашні завдання.