Найстаріше свято слов’янських народів – Масляна. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Неймовірно смачне і сите свято триває цілий тиждень перед Великим постом. У народі це свято асоціюється із смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. А ще традиційно розпалювали велике багаття, на якому згоряло солом’яне опудало зими.

Головний символ Масляної – млинці. Вони можуть бути різного приготування, але обов’язково мають бути у формі кола, адже символізують Сонце. Готували млинці з будь-якими начинками. На частування запрошували в гості рідних та близьких.

Ось саме такі гості побували у нас в школі на Масляну, яке відбулося 28 лютого. Оладки, пироги, сирники, пампушки та всілякі смаколики, окрім млинців, зваблювали усіх духмяними пахощами та рум’янцем.

Фойє школи враз перетворилося на великий ярмарок. Кожен клас продумав оформлення, виставку товарів. ... Читать дальше »
Переглядів: 145 | Додав: szsh30 | Дата: 02.03.2020 | Коментарі (0)

Талант без праці – що без сонця трави:

Можливо, і ростимуть, та бліді.

Вона себе всю віддавала славі,

Виснажуючи сили у труді.

Ці слова про Марію Башкірцеву (1858-1884), відому художницю й письменницю, автора «Щоденника», який продовжує традиції як французької літератури, так і української. ЇЇ картини виставлені в Третьяковській галереї, а також у Парижі, Ніцці, Амстердамі. Є картини Марії і в українських музеях. Та й про саму художницю знають мало.

Уроджениці диканського села Гавронці невблаганна доля відвела всього лише неповних 26 років життя, але талановита дівчина встигла залишити яскравий слід в історії світової культури.

Саме її творчістю зацікавилися учні 10-А і 10-Б класів та вирішили розповісти на тематичному івенті «Великі українки», який проходив 25 лют ... Читать дальше »
Переглядів: 127 | Додав: szsh30 | Дата: 02.03.2020 | Коментарі (0)

ОНОВЛЕНО

Рішенням уряду карантин продовжено до 31 липня 2020 року.


ОНОВЛЕНО

Рішенням уряду карантин продовжено до 22 червня 2020 року.


ОНОВЛЕНО

Рішенням уряду карантин продовжено до 22 травня 2020 року.


Обережно! Коронавірус!!!

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020, на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 №1/9-154

з 12 березня по 3 квітня 2020 рокув усіх закладах освіти (дошкільної, загальної середньої,- позашкільної, професійної, фахової перед вищої, вищої незалежно від форми власності і сфери управління)

запроваджується карантин

Терміни карантину можуть змінитися в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

Як знизити ризик захворювання коронавірусом

... Читать дальше »
Переглядів: 245 | Додав: szsh30 | Дата: 02.03.2020 | Коментарі (0)