12:43
Екскурсія до Петриківки

Хто ж не знає, що на Петриківщині живуть майстри народного розпису? Ось до них і завітали учні 7-Г класу (класний керівник Шепель О. В.) і 6-Г класу (класний керівник Пророк С. М.) 12 травня 2021 року.

«Миколин хутір» - сільська садиба, розмальована візерунками, де проживають Микола та Валентина Деки – відоме подружжя майстрів петриківського розпису , які в своїй оселі організували музей-садибу в етностилі, притаманному давнім українським хатам. Вони оздобили стіни і вікна хат рослинними орнаментами, пейзажами, зображенням тварин.

Дітей гостинно зустріли хлібом-сіллю господарі оселі, провели оглядову екскурсію господарством (карликові кури, качки, цесарки, коні, яких діти із задоволенням погодували), господиня розповіла про побут і традиції пращурів, а учні побачили старовинні деталі інтер'єру, такі як ткацький верстат, прядку, старовинну праску –рубель, і українську піч. На свіжому повітрі хлопці та дівчата взяли участь у традиційних козацьких іграх та розвагах, перетягуванні канату, катанні на хаті-писанці на колесах. Усі охочі змогли приміряти національне українське вбрання і провести фотосесію.

Також були проведені майстер-класи, які навчали азів народних ремесел: діти спробували себе в петриківському розписі, виготовили традиційну українську народну іграшку – ляльку-мотанку, навчилися розписувати писанки, плести із соломи. Також господарі пригостили усіх відвідувачів традиційним українським борщем з пампушками, варениками з домашньою сметаною і чаєм з різнотрав’я.

Відвідини «Миколиного хутора» залишили у школярів, окрім призів, ще й безліч позитивних емоцій та чудовий настрій.

$IMAGE1$

Переглядів: 82 | Додав: szsh30 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar