16:37
Незвичайний суд для незвичайних героїв

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який був заснований у грудні 1950 року на засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Права дитини – це певні можливості, що надаються дітям для того, щоб жити і дорослішати.

Аби глибше засвоїти новий для дев’ятикласників предмет «Правознавство», учні 9-Б класу (класний керівник Тімофеєва Т.В.) разом з учителем права Місюрою Н.В. підготували сюжетно-рольову гру «Судові справи».

Для більшого розуміння теми були взяті різні історії з життя улюблених казкових персонажів. З цим театралізованим дійством дев’ятикласники виступали перед учнями 5-6 класів.

Першими завітали персонажі відомої казки про Червону Шапочку Ш. Перо. Червона Шапочка (Капелюшник Поліна) розповіла свою історію про обман Вовка (Петругов Валерій) і попросила шанованого суддю (Рябець Іван) їй допомогти у відстоюванні власних прав.

Далі у гру вступили герої «Снігової Королеви» Г.-Х. Андерсена. Позивач Герда (Костигіна Валерія) звинувачувала Снігову Королеву (Шаповалова Женя) у викраденні свого названого брата Кая. Вердикт Сніговій Королеві: взяти на виховання дитину-сирітку і дбати про неї, адже таким дітям, що не мають батьків, потрібна особлива увага.

Потім увагу привернула знаменита пара – Буратіно (Байстрюченко Ілля) і Карабас-Барабас (Майоренко Олег). Буратіно подавав позов на жорстокого Карабаса-Барабаса, який тримав у неволі малих акторів, знущався з них, привселюдно їх залякував. Мудрий суддя оголосив рішення: вивчити права дітей і ніколи не порушувати, а також розвивати таланти і здібності маленьких акторів.

Їм на зміну прибігла Попелюшка (Корень Анастасія) і Мачуха (Борщ Евеліна). Пасербниця звинувачувала Мачуху в тому, що виконує всю брудну роботу, в той час, коли сестри лише сплять та крутяться перед дзеркалом. Рішення судді: діти мають рівні права, не повинні залучатися до важкої, непосильної праці, мають право на відпочинок.

І наостанок прибули персонажі з «Казки про царя Салтана» О.Пушкіна. Справу Цариці було розглянуто, а Ткалю й Повариху покарано, адже заздрість – дуже погана риса, й герої казки поплатилися за це.

Після кожного сюжету учням-глядачам юні актори ставили запитання: які права були порушені? Чи правильне рішення виніс суддя? Глядачі із задоволенням висловлювали свої думки стосовно кожної сценки , брали активну участь в обговоренні.

Задоволеними залишилися і дев’ятикласники, які не тільки повторили основні права й обов’язки дітей, а й на практиці довели їх дієвість.

Переглядів: 102 | Додав: szsh30 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar