16:45
Обірвана струна таланту й долі

Талант без праці – що без сонця трави:

Можливо, і ростимуть, та бліді.

Вона себе всю віддавала славі,

Виснажуючи сили у труді.

Ці слова про Марію Башкірцеву (1858-1884), відому художницю й письменницю, автора «Щоденника», який продовжує традиції як французької літератури, так і української. ЇЇ картини виставлені в Третьяковській галереї, а також у Парижі, Ніцці, Амстердамі. Є картини Марії і в українських музеях. Та й про саму художницю знають мало.

Уроджениці диканського села Гавронці невблаганна доля відвела всього лише неповних 26 років життя, але талановита дівчина встигла залишити яскравий слід в історії світової культури.

Саме її творчістю зацікавилися учні 10-А і 10-Б класів та вирішили розповісти на тематичному івенті «Великі українки», який проходив 25 лютого 2020 року на базі СЗШ №29 в рамках проведення проєкту «Великі українці». Учні глибоко занурились у життя художниці, «оживили» хореографічними сценками окремі епізоди її життя і картини, написані рукою майстра, проникливо декламували фрагменти з її знаменитого «Щоденника», намагалися відтворити її внутрішній світ, показати багатогранну обдарованість художниці, її жагу до життя попри хворобу і перешкоду.

А допомагали їм вчителі української мови та літератури Білоус Валентина Михайлівна та Кирсань Ніна Петрівна.

Переглядів: 124 | Додав: szsh30 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar