17:16
Всеукраїнський тиждень права
У рамках Всеукраїнського тижня права, що пройшов 09.12.19 – 13.12.19, шкільна бібліотека створила книжкову виставку з теми «Право і закон». Бібліотекарі Астапенко Л. Д. і Севастьянова О. П. анонсували добірку книжок для підлітків на правову тематику. Особливу зацікавленість виставкою виявили учні 8-х та 9-х класів.

З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини по всіх класах школи 10 грудня було проведено Всеукраїнський урок «Права людини».

Учитель Волошиненко Л. В. організувала проведення чисельних і дуже цікавих заходів для школярів різних вікових категорій, зокрема, конкурс лепбуків «Права людини», в якому змагались учні 9-А та 9-Б класів і, який завершився отриманням іменних подяк. Учні 8-х-11-х класів долучилися до конкурсу плакатів з прав людини. Неабияку зацікавленість школярів молодшої ланки викликав Інформ-дайджест «Кожен має права», де учні 11-Б та 8-А класу розповіли малюкам про основні права людини та познайомили їх із богинею правосуддя Фемідою. Багатьох старшокласників зібрала інтелектуальна гра «Права людини і громадянина», участь в якій взяли учні 11-А, 11-Б та 10-А класів. Перемогу впевнено вибороли учні 11-А класу, друге і третє місце відповідно посіли учасники від 10-А та 11-Б класів.

Учні 10-Б, 7-А, 8-Б та 8-В класу під керівництвом учителя Місюри Н. В. підготували виставку дитячих малюнків «Конвенція ООН про права дитини в малюнках дітей». Протягом всього тижня виставка привертала увагу багатьох школярів, особливо учнів початкової школи, які разом зі своїми батьками розглядали і обговорювали малюнки старших дітей. Цікаво, що багато авторів темою своїх творчих робіт обрали право дитини жити зі своїми батьками, право на освіту, захист дитини від насильства, захист від наркотичних засобів. Саме порушення цих прав, на їх погляд, є найбільшим ризиком для дітей в сучасному світі.

Місюра Н. В. провела відкритий виховний захід «Свобода вираження переконань», під час якого учні 10-Б класу мали можливість в ігровій формі скористатися правом свободи вираження своєї думки, переконання, на практиці зрозуміти, як і для чого здійснюється цензура та продемонстрували готовність дотримуватися обов'язку поважати думку інших людей, не ображати, не принижувати їх людську гідність. Проведення в школі тижня права значною мірою сприяє підвищенню обізнаності школярів щодо міжнародних стандартів прав людини і механізмів їх реалізації та захисту.

Переглядів: 150 | Додав: szsh30 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar